Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania shpreson se liderët e Kosovës dhe Serbisë do të jenë të gatshëm për kompromis në bisedimet e reja për statusin. Zv. ministri i Jashtëm gjerman, Gernot Erler, deklaroi se të dyja palët duhet ta kuptojnë se procesi negociator do të vazhdojë dhe pritet që ato të jenë më fleksibile dhe më të hapura për t'iu dhënë negociatave një mundësi tjetër. Erler tha poashtu se çështja e Kosovës do të jetë temë kryesore e bisedimeve të nesërme ndërmjet ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG