Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku pesë persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në një zonë me shumicë shiite të Bagdadit.
Incidenti ndodhi mëngjesin e sotëm.
Në Naxhaf është vrarë këshilltari politik i klerikut shiit, Ajatullahut të Madh, Ali Al Sistani.
XS
SM
MD
LG