Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush tha se Shtetet e Bashkuara duhet të mbështesin Pakistanin në betejën kundër Al Kaidës. Komentet e Bushit u bënë gjatë fjalimit javor në radio. Presidenti amerikan përsëriti në fjalim se shërbimet e zbulimit tregojnë se rrjeti terrorist i Al kaidës ka baza të sigruta në zonën fisnore në kufi mes Pakistanit dhe Afganistanit.
XS
SM
MD
LG