Ndërlidhjet

BUKURESHT


Nga përplasja e një treni me autobus afër qytetit Targovisht, kanë humbur jetën së paku 8 vetë dhe 24 të tjerë janë lënduar. Raportohet se shoferi i autobusit kishte injoruar sinjalin për afrimin e trenit. Në autobus ishin 40 udhëtarë që ktheheshin nga një solemnitet martese.
XS
SM
MD
LG