Ndërlidhjet

PARIS


Së paku 26 vetë kanë humbur jetën sot kur autobusi me afro 50 pelegrinë nga Polonia u përplas dhe ra në një lum malor afër Grenoblit, në lindje të Francës. Zyrtarët kanë thënë se autobusi me udhëtarë u përplas pasi duket se kishte probleme me oajisjet e frenimit. Udhëtarët ktheheshin nga tempulli katolik Notre Dame de la Salette.
XS
SM
MD
LG