Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane njoftoi se 10 persona janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur në dy sulme të ndara më makina-bombë sot në Bagdad. Ndërkohë ushtria e Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se 2 ushtarë amerikanë janë vrarë dje nga një sulm me bombë.
XS
SM
MD
LG