Ndërlidhjet

AMAN


Tony Blair i dërguari i bashkësisë ndërkombëtare për Lindjen e Mesme po qëndron në Izrael për bisedime me udhëheqësit më të lartë. Blair planifikon të vizitojë dhe Bregun Perëndimor, derisa mbërriti në Izrael pas vizitës që i bëri Jordanisë.
Blair në pozicionin e ri ka filluar një turne në Lindjen e Mesme për të rifuqizuar përpjekjet për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez.
XS
SM
MD
LG