Ndërlidhjet

MOSKË


Policia ruse ka arrestuar 20 të dyshuar për sulmin kundër një kampi të aktivistëve të mjedisit në Siberi. Një prej protestuesve, mbrojtës të mjedisit u vra dhe disa të tjerë u plagosën, derisa demonstronin kundër ngritjes së një uzine bërthamore.
XS
SM
MD
LG