Ndërlidhjet

PRAGË


Evropa është goditur nga një mot ekstrem. Në Bullgari sot janë shënuar temperaturat më të larta të regjistruara ndonjëherë, 45 gradë celcius. Greqia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, derisa në Rumani nga i nxehti kanë vdekur tre persona gjatë 24 orëve të fundit.
Nga ana tjetër Britania ka njohur rreshjet më të mëdha për sezonin në 60 vitet e fundit dhe ka përjetuar përmbytje në shumë zona.
XS
SM
MD
LG