Ndërlidhjet

VARSHAVË


Shtetet e Bashkuara dhe Polonia, pavarësisht kundërshtimit rus, mbeten të vendosura në planet e tyre për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore amerikane në Poloni. Kjo u bë e ditur nga ndërmjetësuesi rus në bisedimet dypalëshe për mbrojtjen raketore.
Presidentët amerikanë dhe polakë diskutuan kundërshtimet ruse javën e kaluar, por vendosën të ecin përpara me planet në fjalë.
XS
SM
MD
LG