Ndërlidhjet

KANDAHAR


Rreth 1000 afganë kanë demonstruar në Kandahar në shenjë proteste ndaj rrëmbimit nga talibanët të 23 misionarëve koreanojugorë. Protestuesit hodhën parrulla antitalibane dhe thanë se pengjet, shumica e të cilëve janë femra, shkon kundër parimeve të islamit.
XS
SM
MD
LG