Ndërlidhjet

PRAGË


Temperatura të larta kanë përfshirë Evropën qëndrore dhe juglindore. Ato kanë arritur në 45 gradë celsius. Ministria e Shëndetësisë së Rumanisë ka njoftuar se së paku 27 persona kanë vdekur këtë javë nga vapa. Maqedonia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas përhapjes së zjarreve. Zjarret e pyjeve kanë përfshirë edhe Shqipërinë, Kosovën, Serbinë, Bosnjën, Malin e ZI dhe Bullgarinë.
XS
SM
MD
LG