Ndërlidhjet

HELSINKI


I dërguari i posaqëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari tha se misioni i tij ka mbaruar, ka raportuar sot radiotelevizioni finlandez. Ish presidenti finlandez, aktualisht në pushime në Finlandë, tha se ai do të mund të kontribuonte me një rol këshillëdhënës dhe shtoi se nga ai nuk është kërkuar që ta vazhdoj ndërmjetësimin ndërmjet Kosovës e Serbisë.
XS
SM
MD
LG