Ndërlidhjet

BAGDAD


Pesë policë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur pas një sulmi më bombë në një patrullë policore në Bagdad. Ndërkohë është njoftuar se së paku 58 vetë janë vrarë nga shpërthimi i bombave afër vendeve ku simpatizuesit festonin fitoren e Irakut në një ndeshje futbolli.
XS
SM
MD
LG