Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane dhe forcat e koalicionit së bashku me trupat afgane janë përlashur edhe gjatë natës së mbrëmshme me militantë në jug të Afganistanit dukë lënë të vrarë më shumë se 50 taleban. Përleshjet u zhvilluan në provincën e Helmandit dhe zgjatën 12 orë.
XS
SM
MD
LG