Ndërlidhjet

MOSKË


Ish presidenti i Rusisë, Mikhail Gorbachev tha se është i sigurtë se Rusia do të evoluoj në një vend demokratik. Mëtutje, ai duke folur në një kofnerencë për shtyp në Moskë, u shpreh se përkundër mungesave në lirinë e mediave, ai nuk beson se Rusia po i kthehet së kaluarës së vet sovjetike. Zoti Gorbachev tha se Rusia është në "periudhë tranzicioni" dhe shtoi se ai i mbështet politikat e presidentit Putin, sepse ato janë "në interes të shumicës".
XS
SM
MD
LG