Ndërlidhjet

BEJRUT


Trupat libaneze sot janë përleshur me militantët islamikë shtëpi për shtëpi në kampin e refugjatëve palsetinezë, Nahr al-Bared. Raportohet se dy ushtarë libanezë janë vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit gjatë natës. Në 10 javët e fundit të përleshjeve kundër militantëve të Fata al-Islamit në këtë kamp në veri të Libanit janë vrarë 122 ushtarë.
Janë vrarë poashtu edhe 85 luftëtarë të këtij grupi dhe 41 civilë.
XS
SM
MD
LG