Ndërlidhjet

BAGDAD


Një gazetar irakian që punonte për një kanal satelitor të Kuvajtit është vrarë në Bagdad. Ai ishte qëlluar në kokë. Sipas oprganizatës Reporterët pa kufijë, së paku 194 gazetarë dhe personel ndihmës i mediave janë vrarë në Irak prej vitit 2003, kur u invadua Iraku.
XS
SM
MD
LG