Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në një raport të së përditshmes Washington Post shkruan se Shtetet e Bashkuara planifikojnë shitjen e armatimit me vlerë prej 20 miliardë dollarësh për Arabinë Saudite dhe për vendet e Gjirit Arab për t'ju kundërvënë, siç thonë Shtetet e Bashkuara, "Iranit gjithnjë e më agresiv". Sipas gazettes, planet do të shpallen zyrtarisht pasnesër, para udhëtimit për në Lindjen e Mesme të zyrtarëve të lartë amerikanë, Condoleezza Rice dhe Robert Gates.
XS
SM
MD
LG