Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian emëroi diplomatin gjerman, Wolfgang Ischinger si të dërguar special në bisedimet shtesë mes Prishtinës dhe Beogradit. Ischinger do punojë së bashku me të dërguarit e SHBA-ve dhe Rusisë gjatë 120 ditëve të bisedimeve.
Diplomati gjerman i karrierës ka përvojë të gjatë në Ballkan derisa ka qenë ambasador në Shtetet e Bashkuara dhe aktualisht është ambasadori i Gjermanisë në Britani.
XS
SM
MD
LG