Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice dhe shefi i Pentagonit, Robert Gates fillojnë të hënën një turne në Lindjen e Mesme. Qëllimi i turneut është marrja e mbështetjes për qeverinë e Irakut. Rice dhe Gates do të jenë në vizita të përbashkëta në Egjipt dhe Arabi Saudite derisa vizitat në vendet e tjera të rajonit do t'i zhvillojnë ndaras.
XS
SM
MD
LG