Ndërlidhjet

KIRKUK


Së paku 7 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën gjatë sulmit ndaj shtëpisë së një udhëheqësi lokal në qytetin e Tuzit në Irak. Shumica e popullsisë në zonën e sulmit janë turkmenë.
Burimet amerikane njoftojnë për dy ushtarë të vrarë në Bagdad, derisa në Bakuba është shkatërruar varri i profetit Daniel.
XS
SM
MD
LG