Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për të nxitur Moskën të marrë rol më aktiv në përpjekjet për arritjen e një marrëveshje paqeje në Lindjen e Mesme.
Abbas do takohet me presidentin rus Vladimir Putin dhe ministrin e jashtëm, Sergei Lavrov.
XS
SM
MD
LG