Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana është takuar sot me gjatë ditës me diplomatin gjerman Ëolfgang Ischinger, i cili dje u emërua përfaqësues i BE-së në treshen për negociatat shtesë mes Kosovës dhe Serbisë.
Zëdhënësja e Solanës tha se në takim janë diskutuar hapat që duhet të ndërmerren për bisedimet që pritet të fillojnë këtë vjeshtë.
XS
SM
MD
LG