Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka premtuar mbështetje të plotë për presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas. Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov i bëri këto komente para takimit në Moskë me Abbas, derisa ky i fundit do takohet gjatë ditës dhe me presidentin rus Putin.
Rusia është anëtare e katërshes ndërkombëtare për Lindjen e Mesme, ku anëtarë të tjerë janë Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG