Ndërlidhjet

BAGDAD


Organizata humanitare britanike OXFAM ka thënë se uria dhe sëmundjet po përhapen në Irak. Në raportin e kësaj organizate thuhet se 70 përqind e irakianëve kanë mungesë të ujit të pijshëm. Raporti thotë se 2 milion irakianë janë detyruar të largohen nga vendi që nga viti 2003.
XS
SM
MD
LG