Ndërlidhjet

KAJRO


Ministrat e jashtëm të 16 vendeve arabe kanë filluar një takim të jashtëzakonshëm në Kajro, ku po diskutojnë mundësitë për ringjalljen e procesit të paqes për Lindjen e Mesme.
Takimi po përqëndrohet në propozimin arab për paqe dhe në kërkesën e presidentit Bush për mbajtjen e një konference ndërkombëtare në muajt e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG