Ndërlidhjet

BERLIN


Autoritetet i kanë vënë një rruge në Berlin emrin Frank Zappa në nderim të njërit prej emrave më të rëndësishëm të rrokut amerikan dhe botëror.
Zappa u nda nga jeta në moshën 52 vjecare në vitin 1993, pas një karriere 30 vjecare.
XS
SM
MD
LG