Ndërlidhjet

ROMË


Është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeqare regjisori italian Mikelangjelo Antonioni. Ai mbahet mend për stilin modernist në realizimin e filmave dhe ndikimin e madh që pati në kinemanë e viteve 60. Vdekja e Antonionit vjen një ditë pas asaj të regjisorit tjetër të madhe suedezit, Ingmar Bergman.
XS
SM
MD
LG