Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryeministi britanik, Gordon Brown sot ka bërë ftesë për aleancë të re humanitare në luftimin kundër varfërisë në botë. Në fjalimin e tij në Kombet e Bashkuara, kryeminitsri Brown i ka ftuar qeveritë, bizneset e mëdha, shkencëtarët, inxhinierët dhe profesionistët mjekësor që të bashkohen në forcën globale për drejtësi, ku do të përfshiheshin edhe grupe fetare dhe organizatat joqeveritare. Dje, në takimin e presidentit amerikan, George Bush me kryeminsitrin britanik Gordon Brown, u riafirmua përkushtimi i dy liderëve për ta luftuar "tiraninë e varfërisë".
XS
SM
MD
LG