Ndërlidhjet

ROMË


Regjisori i njohur italian, Mikelangjelo Antonioni ka vdekur mbrëmë në moshën 94 vjeçare, në shtëpinë e tij, raportuan agjencitë e lajmeve. I cilësuar si regjisor modernist, me ndikim të madh në vitet e 60-ta, ai, pos tjerash ishte i njohur, për filmat e tij "Shpërthimi", "Nata" dhe "Aventura".
XS
SM
MD
LG