Ndërlidhjet

TIRANË


Të paktën dy persona e kanë humbur jetën ndërsa tre janë plagosur nga shpërthimi i një granate dore në një shtëpi në Kukës në veri të Shqipërisë.
Nga shpërthimi kanë humbur jetën një 26-vjeçar dhe e bija, ndërsa bashkëshortja, nëna dhe bija tjetër e viktimës janë në gjendje kritike, kanë njoftuar mediat lokale duke u thirrur në burimet e policisë.
Nuk është bërë e qartë arsyeja e shpërthimit.
XS
SM
MD
LG