Ndërlidhjet

PRAGË


Shtetet e Bashkuara e kundërshtojnë coptimin e Kosovës, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë Frank Ëisner, i dërguar i SHBA-ve për statusin e Kosovës. Lidhur me bisedimet shtesë Prishtinë-Beograd, ambasadori Ëisner tha se ato do të jenë bisedime serioze, të cilat do të synojnë ta çojnë rajonin drejt paqës dhe stabilitetit. Ndërkaq lidhur me statusin final të Kosovës, Frankl Ëisner deklaroi se pozicioni i Shteteve të Bashkuara nuk ka ndryshuar nga qëndrimi që presidenti DGeorge Bush e ka shprehur gjatë vizitës së tij në Tiranë. (Më gjërësisht në rubrikën Intervista)
XS
SM
MD
LG