Ndërlidhjet

RIAD


Arabia Saudite ka njoftuar sot se ka bërë ekzekutimin e gjashtë personave. Agjensia zyrtare e lajmeve tha se pesë pakistanezë dhe një nigerian ishin të akuzuar për kontrabandë të drogës dhe vjedhje me armë. Ekzekutimi i sotëm e çon në 117 numrin e personave të denuar me vdekje në Arabinë Saudite këtë vit.
XS
SM
MD
LG