Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e Shteteve të Bashkuara thanë se kanë kapur 33 kryengritës të dyshuar në bastisjet e sotme në qytetin verior irakian Kirkuk dhe përgjatë lumit Tigër.
Sipas njoftimit të ushtrisë, në mesin e të arrestuarve është edhe udhëheqësi i një grupi përgjegjës për vendosjen e bombave pranë rrugëve në qytetin Mosul.
XS
SM
MD
LG