Ndërlidhjet

MIRANSHAH/ PAKISTAN


Katër ushtarë pakistanezë janë vrarë nga militantët pro talibanë në rajonin e Vaziristanit, në kufi me Afganistanin. Burimet ushtarake pakistaneze njoftuan se 10 militantë u vranë nga forcat e sigurisë.
Nga një sulm vetëvrasës pranë kufirit me Afganistanin, janë vrarë të paktën 9 persona dhe janë plagosur rreth 35 të tjerë.
XS
SM
MD
LG