Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk ka në plan t'i ngadalësojë apo t'i pezullojë aktivitetet bërthamore. Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme, Mohamed Ali Hosseini tha se aktivitetet bërthamore të Iranit po "vazhdojnë ashtu siç janë planifikuar dhe caktuar".
Shtetet e Bashkuara dhe fuqitë tjera perëndimore dyshojnë se Irani po zhvillon armë bërthamore, por Irani këtë e ka mohuar me arsyetimin se programi bërthamor ka qëllime paqësore.
XS
SM
MD
LG