Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarët iranianë thanë se policia ka arrestuar më shumë se 200 njerëz në atë që ata e përshkruan si koncert "satanik" të rokut.
Policia gjithashtu tha se janë sekuestruar pajisje incizimi, alkohol, narkotikë dhe veshje të zbuluar femrash në koncertin që u mbajt të mërkurën në Karaj, në perëndim të Teheranit.
XS
SM
MD
LG