Ndërlidhjet

LONDËR


Më 9 gusht zhvillohet në Londër takimi i Grupit të Kontaktit për Kosovën.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme britanike, Brian Johnson tha se takimi është në nivel drejtorësh politikë, por do të jetë e pranishme dhe treshja e diplomatëve të ngarkuar nga SHBA-të, BE-ja dhe Rusia si të dërguar në bisedimet për statusin.
XS
SM
MD
LG