Ndërlidhjet

SOFJE


Pesë persona janë mbytur dhe pesë të tjerë llogariten të zhdukur nga vërshimet e shkaktuara nga shirat e mëdha në veri të Bullgarisë. Të reshurat në dy ditët e fundit shkaktuan ndërprerje të energjisë elektrike dhe i dëmtuan rrugët në gjithë vendin.
XS
SM
MD
LG