Ndërlidhjet

SEUL


Raportohet se lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Ill dhe presidenti i Koresë Jugore, Roh Moo-hyun do të takohen më 28 të këtij muaji në Phenian. Ky është samiti i dytë i këtij niveli deri tash, ndërsa i pari në shtatë vitet e fundit. Takimi po bëhet në periudhën e optimizmit në gadishullin e Koresë, pasi Koreja e Veriut ka bërë veprime konkrete në tërheqjen nga programi i saj bërthamor.
XS
SM
MD
LG