Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Ushtarët izraelitë kanë vrarë sot dy palestinezë të armatosur në Rripin e Gazës. Lëvizja Hamas tha se personat e vrarë ishin pjesëtarë të saj. Armata e Izraelit tha se trupat i identifikuan dy militantët afër rrethojës në Rripin e Gazës dhe se kishin shkëmbyer zjarr. Agjencitë e lajmeve raportojnë se vrasjet e militantëve palestinezë në përleshjet e këtilla afër rrethojës janë të shpeshta.
XS
SM
MD
LG