Ndërlidhjet

BEOGRAD


Të dërguarit e Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian dhe Rusisë arrijnë sot në Beograd ku do takohen me presidentin e Serbisë, Boris Tadic, kryeministrin Koshtunica dhe zyrtarë të tjerë të lartë. Nesër treshja e ndërmjetësuesve do qëndrojë në Prishtinë.
Ky është takimi i parë i ndërmjetësuesve, të cilët dje në Londër u takuan me Grupin e Kontaktit për Kosovën.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara pret një raport deri në 10 dhjetor të këtij viti.
Raundi i ri i bisedimeve do zgjasë 120 ditë, derisa Rusia kundërshton vënjen e cdo afati kohor.
XS
SM
MD
LG