Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush ka kërkuar nga Pakistani që të mbajë zgjedhje të lira dhe të ndershme si dhe të marrë masat e nevojshme kundër terrroristëve.
Komentet e presidentit amerikan erdhën në kohën që janë rritur rastet e dhunës në Pakistan dhe presidenti aktual, Musharraf përballet me vështirësi politike, derisa nuk ka pranuar të deklarojë gjendjen e jashtëzakonshme.
XS
SM
MD
LG