Ndërlidhjet

MANILA


Luftimet mes forcave filipinase dhe militantëve islamikë kanë shkaktuar mbi 50 të vdekur në jug të vendit.
Burimet zyrtare thoën se së paku 25 ushtarë ishin në mesin e të vrarëve.
Grupi islamik Abu Sajaf është në përleshje të vazhdueshme me qeverinë qëndrore.
XS
SM
MD
LG