Ndërlidhjet

TORONTO


Kryeministri kanadez, Stephen Harper tha se Kanadaja do të riforcojë sovranitetin e saj mbi Arktikun.
Harper po zhvillon një turne në Arktik, vetëm një javë pasi eksploratorët rusë e vendosën flamurin rus në fund të Polit të Veriut, duke pretenduar se është tokë ruse.
Besohet se Poli i Veriut ka rezerva të konsiderueshme nafte dhe gazi.
XS
SM
MD
LG