Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku është shprehur i vendosur se pala kosovare nuk do të lëvizë nga qëndrimet dhe parimet kryesore në negociatat e ardhshme.
Një ditë para vizitës së treshes negociese në Kosovë, Çeku ka thënë se pala kosovare nesër atyre do t'ua bëjë me dije se kjo është shtyrja e fundit, dhe se pas 120 ditësh do të duhet të njihet pavarësia e Kosovës.
XS
SM
MD
LG