Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti i Gjeorgjisë Mikhail Saakashvili tha se është i gatshëm të takohet me presidentin e Rusisë Vladimir Putin, me qëllim për t'i zbutur tensionet midis dy vendeve.
Marrëdhëniet Moskë-Tbilisi u acaruan ditë më parë pasi Gjeorgjia tha se dy aeroplanë rusë të hënën e kanë cënuar hapësirën ajrore të vendit dhe në rajonin Gori afër Osetisë Jugore kanë shkrepur një raketë, e cila nuk ka shpërthyer.
XS
SM
MD
LG