Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të dërguarit ndërkombëtarë të Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian dhe Rusisë kanë arritur sot në Kosovë. Takimi i parë u zhivllua me komandantin e KFOR-it Roland Kather dhe zëvëndësshefin e UNMIK-ut Stiven Shook. Gjatë orëve të pasditës Uisner, Ishinger dhe Harcenko do të takojnë ndaras presidentin Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Agim Çeku ndërkaq më pas mbahet takimi me Ekipin Negociatorë. Nesër treshja ndërkombëtare për statusin do të zhvillojë bisedime me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG