Ndërlidhjet

FRITAUN


Në Siera Leone mbahen sot zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale. Këto janë zgjedhjet e para që nga tërheqja e paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara më 2005, të cilët u përpoqën në vendosjen e sigurisë në vendin e përfshirë nga luftërat civile. Sierra Leone, që gjendet në perëndim të kontinentit afrikan është e pasur me diamante.
XS
SM
MD
LG